Ir pagājusi nedēļa, kopš manis rakstītā grāmata “Pilnām mutēm” ir nodota jūsu – lasītāju – rokās! Man vajadzēja apmēram nedēļu, lai to apjēgtu un saprastu, ka tas ir pa īstam. Atklāšanas pasākuma dienā viss notika mazliet kā pa miglu. Atceros visu skaidri, bet apsēžoties tagad un par to domājot – liekas pārāk nereāli, lai būtu īstenība!

Bet tā ir patiesība – grāmata ir nonākusi pie lasītājiem, tā ir aptaustāma, apskatāma un arī nopērkama! Crazy but true!

Ja tā drīkst teikt, tad teikšu atklāti – man pašai atklāšanas pasākums ļoti patika un es biju ārkārtīgi priecīga par katru, kurš atnāca! Un jūs bijāt daudzi…es pat negaidīju, ka tik! Es centos radīt mājīgu un mīļu atmosfēru, un kopā ar daudzajiem palīgiem, liekas, ka tas izdevās.  Lielākais vakara kompliments bija daudzās mammas ar mazuļiem. Mammas, kuras pasitušas mazo (vai pat divus) padusē un nāk paballēties. Tas bērnu radītais troksnis, čalas un pat skaļās balsis priecājoties par balonu vai tieši otrādi protestējot pret pastāvošo iekārtu – izcili! Man patika, kaut savā naivumā nez kapēc biju iedomājusies, ka spēšu tās “pārkliegt” pasākuma runas laikā. Drusku neizdevās, tādēļ ļoti pārdzīvoju, ka nesanāca pateikt skaļi visu, ko biju iecerējusi. Tādēļ nolēmu, ka es visu uzrakstīšu šeit.

IMG_0919

Grāmata! Grāmatu es veidoju no sirds un ceru, ka katrs, kura īpašumā tā nonāks, tajā atradīs ko derīgu sev un saviem tuvajiem. Mana lielākā vēlēšanās, lai grāmata, nonākot jūsu mājās un rokās, tiktu lietota! Lūdzu, nebaidieties to lietot, apzīmēt, aprakstīt, turēt tuvu plītij un darba virsmai!

Nebaidies aizlocīt to lapu, kur mīļākā recepte vai nepieciešamā informācija. Nebaidies grāmatā ar rakstāmo pievienot savu komentāru receptēm, to sastāvdaļām, papildinot tās vai tieši otrādi, aizstājot ar ko jaunu. Mazo bērnu piebarošanas tabulu papildini ar savu pieredzi. Nebaidies atzīmēt to, kas mazajam garšo un kas nepatika. Mērvienību tabulu izgriez un pieliec pie ledusskapja vai virtuves ziņojumu dēļa (starpcitu, tas tieši tā ir paredzēts! Paskaties uzmanīgāk). Krāsojamo grāmtiņu bērniem dod un krāsot pati arī! Nesargā grāmatu no ēdienu klekšiem un bērnu rociņām. Ļauj tai dzīvot un būt kopā ar jums. Tas būs mans lielākais sasniegums.

IMG_1254

Lai grāmata taptu, ir jābūt spēcīgai komandai! Uzticamiem cilvēkiem un sabiedrotajiem. Tāpat, ļoti svarīgi ir atbalstītāji. Tādi, kuri saprot tavu ideju un atbalsta tavu ideju. Man liekas, ka grāmatas radīšanai man bija tā laime strādāt ne vien ar izcilu komandu, bet arī ar lieliskiem atbalstītājiem. Un, protams, šis ārprāta lielais darbs (ja tā labi padomā!) nebūtu iespējams bez manu mīļāko cilvēku atbalsta: ģimenes un draugiem. Man ir ļoti paveicies ar ģimeni, kas palīdz un saprot, ar draugiem, kuri nebaidas nākt palīgā un kas vēl labāk – paši izdomā, kad atnākt un kā palīdzēt!

Katram no komandas cilvēkiem, katram no atbalstītājiem esmu veltījusi vārdus no sirds, arī savā grāmatā! Man ir svarīgi, lai tie nonāk līdz viņiem. Es gribēju to visu pateikt skaļi arī atklāšanas pasākumā, bet kopējā atmosfēra, mans satraukums un neziņa, kā tad īsti jārīkojas pašai savas grāmatas prezentācijā, mazliet ņēma virsroku. Par to man dikti gribas atvainoties.

Bet kopumā man gribas teikt vienu – paldies, ka uzticaties un paldies, ka ļāvāt sapnim nonākt līdz īstenībai!

“Paldies izdevējai Lienei un viņas uzticamajai Luīzei par ticību, palīdzību un visa smaguma iznešanu uz saviem pleciem. 

Paldies maniem vistuvākajiem kolēģiem grāmatas tapšanas laikā. Wilmu, (Linda Vilmansone) – tu esi ZELTS! Vislabākā no visiem, es mīlu strādāt kopā ar tevi un mums sanāk labi! Protams, paldies labākajam ēdienu fotogrāfam Mārim Kiseļovam par bildēm. 

Dace – paldies, ka visu mūsu radīto saliki kopā, ka grāmatā atstāji savus otas triepienus un palīdzēji realizēt mūsu trakās idejas! Paldies. 

Paldies korektorei Ilzei, kura tik pacietīgi laboja manus agrās rīta un vēlās nakts stundās tapušos rakstu darbus! Es zinu, nebija viegli!

Neviens cits nespēj labāk panākt manu smaidu pret fotokameru kā fotogrāfe Liene Pētersone! Es nezinu, ko es un mana ģimene, darītu bez tevis un tavām skaistajām bildēm! Kopā ar Aiju Ūdentiņus jūsu darbi vienmēr ir tā vērti! Paldies jums!

Tomēr bez manas ģimenes un manu vistuvāko cilvēku atbalsta šī grāmata nekādi nevarētu tapt. 

Paldies manam vīram un labākajam draugam, par manis iedrošināšanu un ticību manām spējām. Mīlu tevi!

Paldies mūsu meitām – Grētai Teodorai un Florencei Rozei, ka viņas ir tieši tik lieliskas, cik ir un ka viņām patiešām garšo ēst. Mīlu jūs līdz bezgalībai un atpakaļ, mamma. 

Vislielākais paldies manai mammai un tētim, manām māsām un vīra mammai, kā arī manai emmei Ainai par ļoti lielo atbalstu laikā, kad man bija trakākie darba brīži. Zinot, ka meitenes ar jums ir drošībā, es varu kalnus gāzt. Paldies jums!

Mīļā Hanna, paldies tev par tik skaisti rakstītajiem burtiem. Tu esi vislabākā krustmeita!

Paldies krustmātei Aijai Liskupai par traukiem un karotēm. Tev ir zelta rokas, atceries to!

Draugi! Bez jums nekur un nekad! Paldies par atbalstu!

Īpašs sveiciens Instamammām! Paldies par padomiem un par jūsu aizdotajiem bērniem skaistām bildēm. Tak vislabakai bērni, ko aizņemties! 

Un paldies visiem, kuri pielika savu roku, lai visas ieceres izdotos. 

Paldies Lienei un Helium.lv par košajiem baloniem. 

Paldies Raivai un Valmiermuižas alus darītavai par gardajiem un  dzirkstošajiem Zelters dzērieniem! 

Paldies Mokka Pop Up veikalam par skaistajiem traukiem. 

Paldies Lindai un Paade Mode par debešķīgajām kleitām meitenēm un arī man!

Paldies kafejnīcai Piens un Ģirtam par palīdzību un telpu piešķiršanu.

Paldies grāmatas lielākajiem atbalstītājiem  – sponsoriem!

Paldies jums visiem, ka uzticējāties!

Paldies vienam no vislabākajiem bērnu preču veikaliem Rīgā – “Mothercare Latvia”. Es zinu, ka pie jums vienmēr atradīšu ko tādu, kas iepriecinās ne tikai bērnus, bet arī vecākus. 

Paldies “Rīgas Dzirnavniekam” un Herkuless putrām. Mēs visi zinām, ka putras ir veselīgā kā bērnu brokastu maltīte! Herkuless ražo varen gardas putras. Es tikai papildinu.

Paldies “Cesvaines Siers” par jaunajiem sieriem! Garšo man, garšo meitenēm un visai ģimenei. Paldies, ka darat labu darbu, lai arī bioloģiski tīri un sertificēti sieri kļūst pieejamāki visiem! 

Paldies Electrolux, ka mammu dzīvi padariet vieglāku un laika izmantošanu efektīvāku.”

Daudz paldies, bet ir grūti pateikties šo vārdu nelietojot!

IMG_1171

Raksta fotogrāfiju autors: Arta Uma Upmale