Un vai tiešām gads jau apkārt kopš šī ieraksta? Ir gan! Trakums, bet tā ir. Grēta gan man jau pāris nedēļas man stāsta, cik ļoti vēlas un gaida Ziemassvētkus.

Kā ik katru gadu, arī šajā gadā mūsu mājās būs adventes kalendārs. Tā ir iespēja bērniem svētku gaidīšanas prieku padarīt interesantāku un jaukāku.

Pagājušajā gadā Grēta ļoti vēlējās savā istabā SAVU Ziemassvētku eglīti. Tikai viņas. Paredzu, ka arī šogad būs tāda vēlme, tādēļ adventes kalendāra ideja man ir skaidra jau kādu laiku. Šogad Grētas kalendārā katras dienas pārsteigumā būs viena maza eglīšu mantiņa - tā, lai uz Ziemassvētkiem viņa var izrotāt savu istabas eglīti.

Arī Florencei kalendārs būs! Tāds pats kā Grētai uz pirmajiem svētkiem (lasīt zemāk) - 24 krāsainas aploksnes un katrā aploksnē zīmīte ar "dāvaniņu". Piemēram "5 papildu bučas no mammas", "pēdiņu masāža", "vakara dziesmiņa no tēta", "dodamies ciemos pie omammas un opapa", "dzejolis no māsas" utt. Zinu, ka arī šoreiz par manu ideju kāds pasmiesies, kāds pavīpsnās, bet, esmu gandrīz pārliecināta, ka vismaz dažas mammas ko tādu arī pagatavos saviem mazuļiem.

Zemāk rakstā pāris idejas par adventes kalendāriem. Un atcerieties - ne vienmēr dārgākās un priktākās mantas ir vislabākās! Bērniem nepavisam ne!

Lai visiem skaistumskaists gaidīšanas laiks! Lai mierīgi un nesteidzīgi!

img_5841

*******2015. gada svētku gaidīšanas laiks*******

Kopš sevi atceros no tāda puslīdz apzinīga vecuma, man un māsām vienmēr pirms svētkiem ir bijis adventes kalendārs. Sākumā tie bija klasiskie kalendāri ar šokolādītēm, jo tajā laikā tas bija kaut kas īpašs un neredzēts, tādēļ katru gadu ļoti gaidīts. Sākumā pat kopējs abām ar lielo māsu. Māsa savu šokolādes pusīti ēda no rīta, savukārt es vakarā. Man vienmēr ir paticis gaidīt ko labu. Es arī Ziemassvētku un jubileju dāvanas mēdzu un mēdzu vēl tagad atvērt nākamajā un pat aiznākamajā dienā.

Atceros, ka pat laikā, kad dzīvoju ārzemēs, man mamma vienmēr pa pastu atsūtija adventes kalendāru, jo zināja, ka pati sev diezvai tādu nopirkšu, bet par tāda esamību tomēr priecāšos.

Kādam varētu likties, ka adventes kalendārs ir viena varen liela un komerciāla padarīšana. Īstenībā jau ir arī, bet tas ir arī atkarīgs no tā, kā to pasniedz. Adventes kalendāra pirmais mērķis jau nav lielas un dārgas dāvanas 24 dienas pirms svētkiem. Te ir runa vairāk par mazām un mīļām gardumlietiņām vai mīļiem sīkumiņiem, ar ko iepriecināt sev mīļos cilvēkus - bērnus, mīļotos, ģimenes locekļus vai draugus.

Arī Grētai šogad būs jau trešais adventes kalendārs. Jā, arī tad, kad viņai bija 3 mēneši, pagatavoju viņai tādu. Bija, kas par to pasmējās un nesaprata, arī vīrs sākumā uz mani jocīgi skatījās. Bet man tā gribējās un ideja likās jauka. Arī tādēļ, ka man, esot mājās, bija laiks kalendāru pagatavot pašai. Ideja bija vienkārša - 24 krāsainas dažādu izmēru aploksnes, kuras piestiprināju pie sienas. Katrā aploksnē bija zīmīte ar "dāvaniņu" Grētai. Piemēram "5 papildu bučas no mammas", "pēdiņu masāža", "vakara dziesmiņa no tēta", "dodamies ciemos pie omammas un opapa" utt. Šīs darbības nekādi īpaši Grētas ikdienu neietekmēja un domāju, ka viņa pat nesaprata, bet man kā mammai - lai cik naivi tas arī neizklausītos - viss šis process patika.

Pagājušajā gadā (2014.g.) kalendāru iegādājos veikalā "Manilla". Pie sienas piestiprināma aukliņa, 24 maisiņi, 24 dažādas ciparu uzlīmes un knaģīši. Mammas un tēta uzdevums, ko katru dienu ielikt maisiņā. Grēta jau bija lielāka un labāk saprata procesu. Tomēr, dāvanu maisiņus papildināju katru dienu pa vienam, jo visus uzreiz - mazajām rociņām un actiņām tas būtu pārāk interesanti. Šādu kalendāru veikalā varot iegādāties arī šogad. Un, principā, tas ir lietojams vairākas reizes.

10685575_483555688452278_2293859137195321633_n

Foto: Manilla

Šogad (2015) Grētai būs īpaši viņai gatavots kalendārs. Ideja tā pati - 24 baltas aploksnes, kuras tiks rotātas ar skaistiem zīmējumiem. Lai realizētu ideju, palīgā aicināju Zani Kārkliņu (no www.darbotiesmajas.lv), kura katru aploksni ir rotājusi ar ziemai un svētkiem veltītu zīmējumu. Man pašai ir sagādāta aukliņa un citi atribūti, lai kalendāru var novietot istabā. Aploksnēs slēpsies kāds kārumiņš, kāds novēlējums un kāds sīkumiņš (Grētas ļoti mīļās uzlīmes vai tetovējums, kāda matu sprādzīte vai jauna pildspalviņa un vēl...idejas man ir daudz).

IMG_2289

Kalendārs tapšanas stadijā Zanes mājās. Foto @ Zane Kārkliņa.

Arī jums ir vēl vesela nedēļa, lai pagatavotu saviem bērniem un varbūt arī visai ģimenei kopā kādu skaistu adventes kalendāru. Pinterest un google ir pilni ar idejām. Esmu atlasījusi tās, kuras man pašai liekas visjaukākās.

Vienkāršas un samērā viegli realizējamas idejas:

3862dabb06c2197c1e2a070438b0cc59 30b2e7af637123d0c235c96ae020a4ec

Pagatvošanai nepieciešams linu audums, aukliņa, šķēres un rakstāmais, ar kuru var rastīt uz auduma (tādus var iegādāties audumu un rokdarbiem domātajos veikalos). Maisiņus var piesiet pie mežā salasītiem zariem. Tāpat, var izmantot arī klasisku koka pakaramo, ko izdekorē. Izmantojot metāla pakaramo, to var nopūst ar zelta, sudraba, baltu vai jebkādu citu krāsu. 

Brūnais papīrs ir fantastisks, jo tajā ietītas dāvaniņas var rotāt ar uzlīmēm, spīdumiem, skaistām lentītēm un zīmējumiem. Šo papīru es bieži vien pati izmantoju ar dažādu dāvanu ietīšanai. Brūno papīru var iegādāties papīrlietu veikala (Baltijas Papīrs, piemēram), kā arī veikalos "Gemoss" un, īstenībā var izmantot arī brūno cepamo papīru. Pārējos aksesuārus citos veikalos (saraksts raksta beigās). 

  e59faf6bfe8988f6c8a32f2fc4fc4f43 cf8e4f53475e95a03d38a2673e479db5

Krāsaini maisiņi, uzlīmes un knaģīši. Šobrīd var iegādāties arī dažādu krāsu līmlentes, kuras izmantot maisiņu aizlīmēšanai un arī knaģu rotāšanai. Knaģīšus var aplīmēt arī ar dāvanu lentītēm. Maisiņu vietā var izmantot arī dažādu krāsu vai vienas krāsas aploksnes. Aploksnēs nav obligāti jāliek dāvaniņas, bet var likt novēlējumus, solījumus un arī pašsacerētus dzejolīšus. 

 enhanced-buzz-19083-1354118960-1 03ac90b195c522bafdb168315bd43a67

Vienkārši balti papīra maisiņi, brūna lina aukliņa un liels filca audums. Nav sarežģīti pagatavot, varbūt vienīgi mazliet laikietilpīgi. Maisiņi ir visos papīrlietu veikalos un arī tādos veikalos kā "Gemoss".  Šeit ir vairākas idejas kā izamntot baltu papīru, un arī kartonu, kalendāru pagatavošanai

Ja esi veikalā "Gemoss", tad redzēsi, cik daudz cepamo pannu ir ar 24 atsevišķiem nodalījumiem. Lielisks risinājums kalendāram. Katram nodalījumam virsū līmē uzlīmi vai pašgatavotu zīmējumu, iekšā dāvaniņa.

Mazliet sarežģītāki un laikietipīgāki projekti, tiem, kas draudzējas ar DIY darbiņiem:

c15ce486789eedadfc4058b94945260a 0daed2a1c4e8e89fe3db467d213b5007

Šis būs pa spēkam tam, kuram patīk papīrlocīšanas un līmēšanas izaicinājumi. Ja zvaigznītes vēl izskatās samērā vienkārši, tad sakarinātās figūras prasa mazas origami zināšanas. Šādi veidots kalendārs veido arī lielisku dekoru istabā. Orģinālideja šeit.

  aa6d3016d0ac81db15c226ea3216ebea  d3eb2d10caeca713b2622bb062423d95

Ja papīra darbiņi tiešām patīk un ir laiks, tad šie varētu būt ļoti skaisti projekti. Vēl gan vajag atsevišķu sienu, kur piestiprināt mājiņas un arī gaismiņas. Internetā var atrast vairākus padomus, kā locīt papīru, lai rezultāts būtu šāds. Šis ir projekts, ko visdrīzāk gatavotu vairākiem gadiem uz priekšu. Viens padoms šeit.

Ja vēlies apvienot adventes vainagu un adventes kalendāru vienā objektā, tad, izmantojot izšūšanai paredzēto koka riņķi, vari pagatavot ko šādu. Ja konusu salocīšana liekas par sarežģītu (man tas izskatās sarežģīti), izmanto aploksnītes vai papīru rullīšos. Dekoriem izmanto zaļos augus. 

Laikietiplīgi un gana saržģīti, bet skaisti projekti: 

15700579170_e9e7765239_z

Lai realizētu šo darbiņu, nepieciešamas 24 lielākas vai mazākas sērkociņkastītes un ietinamais papīrs. Nav jau nekas sarežģīts, bet  vajadzīga pacietība. Soli pa solim sekot šim projektam var šeit

IMG_1812

Manuprāt brīnišķīgs projekts, ko realizējusi bloga un internetveikala radītāja. Es par šo blogu jau reiz rakstīju. Šeit var izsekot projekta gaitu soli pa solim, kā arī lejuplādēt printējamos materiālus katrai mājiņai. Atliks tikai salocīt. Mājas lapā ir arī zvaigznīšu locīšanas paraugi. Šis viss gan ir franču valodā. Ja kāda vēlas realizēt vai nevar noerientēties un atrast linkus, dodat ziņu, palīdzēšu. Manuprāt - ir tā vērts. Pieejami arī pagājušo gadu kalendāru paraugi.

Draugos ar šujmašīnu: 

dab12e6cd15b845de26b8167b46c44fe 4a7221bf94e3a4703422a54b91678043

Ļoti klasiski, bet ne mazāk skaisti! Lielo egli uzšūt varētu būt izaicinājums, toties kalpos ilgus gadus. Savukārt, ja negribi šūt mazās zeķītes, tad uz laiku aizņemies sava bērna zeķītes. Varbūt tās, kas jau krietni par mazu. Vienīgi, 12 pārus vajag. Vēl ir iespēja uzadīt. Manai vīramātei 24 uzadīšana prasītu 1 nedēļu, bet viņa ir ātradītāja. 

Šie projektiņi, ko esmu atlasījusi, ir tikai daži no lielā ideju klāsta, kas pieejams gan Pinterest, gan Google, gan dažādos blogos. Atliek vien izvēlēties sev tīkamāko.

Veikalu saraksts, kur es dotos iepirkt dažādus materiālus:

Manilla - papīra lietas, gatavi kalendāri, dekoratīvas saspraudes, līmlentas, knaģi, aploksnes, maisiņi utt.

Baltijas Papīrs, Tērbatas iela 53, Rīga, - nosaukums izsakata visu. Ļoti plaša papīru izvēle, kastīšu un iepakojumu maisiņu izvēle.

Abakhams - audumi, lentītes, aukliņas, saspraudes, dekori, koka riņķi un citas ar šūšanu saistītas lietas.

HobbySet - pilnīgi viss, ko vari iedomāties, kas saistās ar DIY projektiem, kā arī dažādas kastītes, rotājumi, papīra lietas, ietinamie papīri utt. Ir arī interneta veikals.

Gemoss - ietinamie papīri, papīra maisiņi.

Kunsti & Hobi Galerii - papīra lietas, krāsas, dažādi dekori, lentītes, dekoratīvās uzlīmes, līmlentes, rotājumi un viss, kas nepieciešams mākslinieciskajām izpausmēm.

Jysk - knaģi, pakaramie, dažādi un visneiedojamākie dekori (no katriem 100 nederīgajiem, 1 izrādās labs un ļoti derīgs!) un it īpaši uz svētku laiku.

Depo - drīzāk jājautā, ko tik šajā veikalā neatrast! Visu. Tai skaitā koka sienas lielākajam mājiņu projektam, krāsnu baloniņus un citus brīnumus.

DUNI bāze, Mūksalas iela 15, Rīga - šeit atradīsi visu! Gan ko vajag, gan ko nevajag. Dekorus, ietinamos papīrus, līmlentas, lentītes, rotājumus, spīdumus, spīguļus, mākslīgos ziedos, zelta spalvas un vēl, un vēl.

Kalendāru foto: Pinterest.com