Pagājušajā nedēļā Florence Roze nosvinēja savu divu gadu dzimšanas dienu. Svinēja ne tikai viņa, bet arī lielu un mazi draugi. Ballītes tēma - "Man nekādu priekšnieku nav". Kādēļ? Jo Flo ir mazs priekšnieks un nu ir pagājuši 2 gadi kopš mūsu priekšnieks stājies amatā. 

Kopumā - ballīte jau kā ballīte: draugi, ēdiens, kūka un izklaides. Bet sanāca lavs festivāls!

Florencei ir riktīgi paveicies, ka dzimšanas diena ir vasaras vidū un tas nozīmē ka neizbēgami ir jārīko mazs festivāls draugiem. Tā kā Grētai dzimšanas diena ir rudenī un tāda ballīte brīvā dabā viņai nemaz nav bijusi, tad izlēmām, ka tiešām rīkosim dārza svētkus gan ar Florences, gan Grētas draugiem, gan arī vecāku draugiem (kas sanāk diezgan loģiski, jo Flo draugi ir G draugu mazie brāļi un māsas!). 

Dārza svētkus vasarā organizēt nav grūti. Tas prasa laiku, tas prasa loģistiku un plānošanu, bet grūti gan tas tiešām nav. 

Man pašai ļoti nepatīk un ir sava veida paranoja no bērnu piepūšamajām atrakcijām. Tā, protams, ir mana problēma, ne bērnu, bet šī iemesla dēļ es vēlējos atrast kādas citas aktivitātes bērniem. Tādēļ, lai man pašai ir mierīgs prāts un nav jāstāv visu laiku blakus, kamēr bērni tur lēkā. Lielie paši tiek galā, bet tādi kā Flo - ne vienmēr. It īpaši Flo, kura ir mazliet pārgalvīga un šobrīd ne vienmēr spēj pati novērtēt, kas viņai ir pa spēkam un kas nav. Respektīvi, es gribēju, lai bērniem ir ko darīt, bet lai tas nenozīmē lēkāšanu pa pūsli.  

Jau citos vasaras pasākumos biju pamanījusi "Zili Brīnumi" sagādātos būvblokus bērnu izklaidei. Zināju, ka meitenes ar šiem klučiem var ņemties ilgi un dikti, ka tie ir droši visa vecuma bērniem un ka ar tiem darboties ir interesanti arī pieagušajiem. Lieki teikt, ka šis tiešām bija ballītes jackpot, jo garlaicīgi nebija. Tieši otrādi. No tiem var būvēt torņus, mājas, mašīnas un robotus! Bērnu fantāzijai robežu nav. 

Bet visādi citādi, par ballītes tēmu runājot. Vēl pavasarī mēs ar meitenēm uztaisījām mazu bildēšanos par godu šai tēmai, lai būtu smukas bildes ielūgumiem, atmiņām un arī dekorēšanai svētku dienā - izveidoju foto sienu, kur pamīšus bija bildes un meiteņu zīmējumi. Tāpat, ar šo uzrakstu, krietnu laiku pirms svētkiem pasūtiju nozīmītes kā dāvaniņu ciemiņiem. Sīkums, bet bērniem tādās lietas patīk. Florence tika arī pie jubilāra krekliņa. Un vēl pēdējais - mūzikas pleiliste. Svarīga ballītes sastāvdaļa. Tajā iekļautas tika arī šis, ne visiem mīļās, bet humora pilnās, dziesmas ar zīmīgajiem piedziedājumiem. 

Vēl bērniem bija sagatavotas daudz krāsas, papīrs un otas, kā arī mini izmēra lietussmētelīši, lai nenosmērējas. Tā kā bija liels karstums, tad visi tāpat dzīvojas puspliki un krāsa uz vēdera bija visiem. Kaut dzīvojam blakus jūrai, tik un tā, pielējām mazo baseiniņu ar ūdeni, lai iešana uz jūru nav visu laiku, lai pagalmā var plunčāties pēc sirds patikas un lai vecāki var mierīgi pasēdēt. 

Vienvārdsakot, kaut visi darbiņi prasa laiku un arī resursus, to visu var izdarīt, jo grūti tas nav un svinēt svētkus ir tik forši! Galvenais vārds ir plānošana. Laicīgi un pa mazumiņam. Jo galvenais jau īstenībā nav ne ballītes tēma, ne izklaides, bet gan draugi un ciemiņi. Un tiem mums ir daudz, par to esam ļoti priecīgi. 

P.s. Kaut sanāk daudz bildes ar būvblokiem, šis raksts nav nekāda veida reklāmas sadarbība. Bet sadarboties ar "Zili brīnumi" bija patīkami. Varbūt ir vēl kāds, kuram gribas alternatīvas izklaides ballītēm.