Šis projekts - pavārburtnīca bērniem, pie kā es un, nenoliedzami mana komanda, esam strādājuši pēdējos mēnešus, pat gandrīz visu pilnu gadu, nu ir ieraudzijis dienas gaismu! 

Esmu ļoti priecīga un satraukta, jo man nav ne jausmas kā šo projektu uzņemsiet jūs - lasītāji. Man jau, protams, gribētos, ka uzņemsiet pozitīvi un pie tā ari domāju palikt. 

Ideja par tādu kā pavārmācību grāmatu bērniem man galvā virmo jau ārkārtīgi sen. Pat mazliet ātrāk kā ideja par bērnu ēdienu apkopošanu vienā grāmatā. Bet viss notiek tieši tā, kam tam jānotiejk, šī pavārburtnīca klajā nākusi tagad, gandrīz kā loģisks turpinājums pirmajai grāmatai PILNĀM MUTĒM.

Bet par visu pēc kārtas. 

Kā jau uz Pavārburtnīcas vāka minēts, šeit jūs varēsiet atrast manis sastādītas receptes; dažnedažādus padomus, kas ne tikai darbu virtuvē padarīs vieglāku, interesantāku, bet arī ļaus darboties jau mazliet tālāk, izzinot ēdienu, pamēģinot sevi iztēloties recepšu autora lomā un arī, piemēram, ēdienu stilista lomā.

Grāmatburtnīcā ir iekļauti arī dažādi uzdevumi. Mazliet vieglāki jaunākiem bērniem, mazliet piņķerīgāki lielākiem bērniem. Un ja jau burtnīca, tad burtnīca - ir arī brīvās lapas, kur pierakstīt savus domu lidojumus attiecībā uz ēdienu, uzzīmēt un izsapņot savu nākamo dzimšanas dienas kūku, vai salīmēt bildes ar ēdieniem vai no foršākajiem draugu un ģimenes pasākumiem, ar pašu gatavotu ēdienu. 

Ja runājam par receptēm, tad pavārburtnīcā ir 31 recepte, kur katrai receptei ir vismaz viena vai vairākas idejas kā to pamainīt, padarīt vienkāršāku vai mazliet sarežģītāku. Receptes nav sarežģītas un pēc nosaukumiem, lielākajai daļai, tās būs jau zināmas. Bet  - tas darīts ar mērķi. Es esmu no tās "skolas" (jo tiešām, savu vienu no profesijām - ēst gatavošanu - esmu apguvusi skolā un ar diplomu tas apstiprināts), kura uzskata, ka vispirms ir labi apgūt pamatus, apgūt vienkāršakās lietas, lai droši mācītos, uz labas bāzes, ko sarežģītāku. Un tāda arī ir šīs pavārburtnīcas doma - mācīties, bet tā, lai nav bail mācīties. 

Šajā pavārburtnīcā esmu arī apkopojusi dažādus padomus. Gan par to, ko būtu forši ievērot pirms sāc gatavot, gan dažus vienkāršus drošības noteikumus virtuvē, kā arī mazliet nenopietnus, bet, domāju, noderīgus fotopadomus, ja vēlies izmēģināt ēdienu stilista ikdienu. 

Kā jau minēju, pavārburtnīcā ir arī uzdevumi. Daži no tiem pavisam viegli paveicami, dažiem, iespējams, būs jāpalauza galva arī vecākiem, bet tas ir tā vērts - jo kopā jautrāk! 

Ja labi ieskatās, tad uz pavārburtnīcas vāka ir Nr.1! Protams, redzēsim, kā viss šis ies, bet kas zina...varbūt, ja zvaigznes būs labvēlīgas, varētu sekot turpinājums. Tas cipars 1 ir manai motivācijai. 

Pilnām Mutēm Pavārburtnīca Bērniem ir nopērkama visās lielākajās grāmatnīcās un preses tirdzniecības vietās! Un katrai burtnīca klāt nāk dāvana - krāsanie Dr.Oetker cukura dekori, lai darbošanās virtuvē vēl foršāka!

Kopā pirmajā pavārburtnīcā ir 96 lapas; 31 recepte dažādās kategorijās: brokastis un vakariņas, veselīgas pusdienas, populāri ēdieni un dažādi saldumi; uzdevumi un padomi. 

  

Es tā savā galvā esmu izdomājusi, ka šī pavārburtnīca būs interesanta un piemērota bērniem jau no 5 gadi un derēs bērniem līdz pat 12 gadi un vairāk. Mazākiem bērniem būs nepieciešams lielāks vecāku un palīgu atbalsts un palīdzība, bet lielākiem tas būs nepieciešams mazāks vai pat nemaz. Mana piecgadniece piedalījās pavārburtnīcas tapšanā un visas receptes ir mūsu pašu vai draugu izmēģinātas un ne vienu vien reizi!

Nobeigumā vel vēlos pateikt ārkārtīgi lielu paldies savai komandai! Par to, ko noticējāt un ļāvāties manām idejām! Paldies Liene, Zane, Ilze, Māri, Linda, Liene, Ilze vēl viena un protams visiem, kuri pielika kaut mazo pirkstiņu!

Salčuks un donati jums visiem! PALDIES

#laidietbērnusvirtuvē

Grētas bildes by Liene Pētersone

Ēdienu bildes by Māris Kiseļovs un stils Linda Vilmansone