Grētas grāmatu plaukti ir ieliekušies no grāmatu smaguma, pie gultas grāmatas krājas kaudzēs un nepārspīlējot vismaz daļu dienas viņa pavada ar kādu no grāmatām rokās. Bet tas nemaina faktu, ka bērns nespēj paiet garām nevienam grāmatu veikalam. Un grāmatu mums daudz, dažādu, lielākiem un mazākiem bērniem. Visas aprakstīt nav iespējams, bet ik pa laikam ir man vēlme padalīties ar tām foršajām grāmatām, kas Grētas sirdi iekarojušas īpaši strauji un uz palikšanu.

KIKA MIKA 

9789934032721 9789934057861 images

Ar Kika Miku Grēta iepazinās bērnu dārzā. Audzinātāja izlasīja un man pat sākumā īsti nebija skaidrs, kas ir Kika Mika. Bet es aizgāju un noskaidroju. Izrādās Kika Mika ir meitene, kurai galvā bieži vien ir visādas blēņas, nedarbi, aizmāršība, mammas un tēta nedzirdēšana un vēl šis tas. Piemēram, Kika Mikai, ja nenoliek mantas vietā, atnāk rūķis, kas mantas aiznes. Kika Mikai ausis tik ļoti sajutās nevajadzīgas, ka aizgāja prom uz Zoo dārzu.

Lietuviešu rakstniece Lina Žutaute ir radījusi tēlu, kas palīdz mazajiem tikt galā un saprast dažādas dzīves situācijas. Kapēc mantas jāsavāc? Kapēc tomēr reizēm vajag dzirdēt ko saka mamma vai tētis? Tas viss skaistos un amizantos zīmējumos, vieglā tekstā un jautrā valodā. Mums patīk. Kika Mika piesaukšana mūsmājās palīdz!

Zvaigzne ABC

Zeķu Zaķa pidžamu ballīte

300x0_zekuzakapidzamuballite_978-9934-0-6053-3

Šī grāmata Grētai iepatikās no pirmā teikuma! Šobrīd viņa ir spējīga lielāko grāmatas daļu nocitēt un to viņa dara savām mantām un lellēm. Bet pati gaida, kad tiks sarīkot pidžamu balle tieši viņai. Ļoti mīļa, sirsnīga un jauka grāmat, kas der dažāda vecuma bērniem. Grāmatas beigās ir arī dažādi uzvdevumi bērniem.

Prieks, ka autore ir latviešu meitene - Līna Ivanova - un ka pirmā grāmata viņai ir tik veiksmīga! Un zīmējumi kolosāli!

Zvaigzne ABC

Tīģeris, kurš ieradās uz tēju

9789934058745

Vēl viena grāmata, ko Grēta šobrīd zina jau no galvas. Īsa pasaka par Sofiju, pie kuras ciemos atnāk tīģeris. Teksta nav daudz un grāmata principā ir pilnīgi "ku-kū" (labā nozīmē), bet meitai ļoti patīk. Vienvārdsakot, pie Sofijas ierodas ciemos tīģeris, izēd visu, kas mājās ēdams, izdzer visu kas dzerams un beigās Sofija ar vecākiem dodas vakariņās uz kafejnīcu. Skaisti! Šobrīd Grēta ir izteikusi vēlmi vārdu Sofija nomainīt pret vārdu Laura (dārziņa draudzeni). Tad nu mums ir "Tīģeris, kurš ieradās uz tēju pie Lauras".

Autore ir Džūdita Kerra. Zvaigzne ABC

Grāmata par Pepiju Garzeķi

300x0_cover

Atlika man reiz Grētu, kurai tajā dienā matos bija divas sķības astes sataisītas, nosaukt par Pepiju Garzeķi, lai meita uzreiz pajautātu - kas viņa tāda? Atlika pateikt, ka ir grāmata par Pepiju, tā vajadzēja arī to. Mājās nevarēju atrast, devāmies uz veikalu un pirkām grāmatu par Pepiju Garzeķi. Veikalā mums teica - meitiņa jau vēl par mazu šim stāstam, grāmata arī bez ilustrācijām. Teicu, ka ļaušu, lai izvēlas pati - patiks vai nē. Patiesībā, ir jau arī diezgan sarežģīts tas teksts, bet katru vakaru pa nodaļai izlasam. Jautājumu ļoti daudz un uz visiem atbildēt ir neiespējami, bet cenšos. Pats stāsts kā tāds jau komentārus neprasa.

Autore Astrīde Lindgrēne, Jānis Roze

IMG_5647