Jau kādu laiku sekoju līdz Ances Šternbergas veidotajai mājas lapai www.topivesels.lv. Man patīk, ka šī mājas lapa radusies ar īstu stāstu, no reālas dzīves un ir bagāta labu, bet ne kategorisku padomu. Protams, mani visvairāk interesē viss, kas saistīts ar ēšanu un uzturu, bet ne tikai. Pati autore šobrī studē Naturopātiju (alternatīva medicīnas nozare, kas balstās uz dabas dziedinošā spēka principu. Tā ietver dažādas ārstēšanas sistēmas, tai skaitā homeopātiju un uztura terapiju un daudzas citas) Anglijā un viņas ikdienas gaitām var sekot visos sociālajos tīklos – FB, Twitter, Instagram (zem vārda Topivesels.lv). 

Pavisam nesen Ance izdeva savu pirmo grāmatu – Topi Vesels. Grāmata balstīta uz viņas pašas pieredzi cīņā ar nopietnu slimību – Reimatoīdo artrītu. Aprakstīts un izstāstīts garais, nopietnais un, jāatzīst, nebūt ne vieglais ceļš uz atveseļošanos. Grāmatā tiek runāts arī par tām metodēm un tiem dzīves principiem, kas tuvi arī man un manai ģimenei – piemēram homeopātija, Baha ziedi, veselīgs uzturs un kustības (bet ne tikai). Tāpat grāmatā ir dažādas receptes un sarunas ar interesantiem un Ancei svarīgiem cilvēkiem, tai skaitā viņas vecākiem.

Man ļoti patīk, ka grāmata ir viegli lasāma un nemaz nav sajūta, ka lasi jaunu “pareizas dzīvošanas” bībeli. Netiek runāts kategoriskos noliegumos (ko drīkst un ko nedrīkst ēst, dzert; kā pareizi jādzīvo un kā pareizi būt), bet gan tiek doti viegli uztverami padomi (rodas sajūta, ka tie ir viegli izpildāmi) ar saprātīgiem un saprotamiem paskaidrojumiem, pat pierādījumiem. Man, lasot šo grāmatu, radās sajūta, ka piekrist vai nepiekrists rakstītajam, autore atstāj paša lasītāja ziņā.

Tik veselīgi kā dzīvo pati grāmatas autore es noteikti nedzīvoju, bet cenšos darīt visu pēc labākās sirdsapziņas. Un viena no lietām, ko vēlos izdarīt labi ir iemācīt meitai ēst un domāt par ēšanu pareizi. Saprast ēdienu, izvērtēt ko un kāpēc ēst. Iemācīt tādēļ, lai nepieļauj manas jaunības kļūdas, radušās no pilnīgi stulbiem pieņēmumiem. Tādēļ zinu, ka dažus no grāmatā atrodamajiem zīmējumiem visdrīzāk pielikšu pie ledusskapja, lai neaizmirstu un pielietotu ikdienā. 

Viegli lasāma un aizraujoša grāmata, kuras izlasīšanai man vajadzēja pāris vakarus. Un arī cena patīkama. Pirku www.whitebook.lv.

Photo: www.topivesels.lv