Rudens ir ābolu laiks un to mēs visi zinām tikpat labi kā 2 x 2=4.

Man pašai, un arī Grētai, tie skābākie āboli ir tie mīļākiem un vislabāk garšo. Tādēļ mīkstos un ļoti saldos mūsmājās cep ābolkūkās vai vāra biezeņos.Tas ir pavisam vienkārši un kaut arī tie nav ilgi glabājami (jo es nepievienojam cukuru), tie ir ļoti garšīgi.

Omammas vārītais ābolu biezenis Grētai vislabāk garšo launagā, kad pati ar savu karoti var ķeksēt to laukā pa tiešo no burkas, kas izvēršas par gana garu pasākumu (šī brīža aktualitāte ir visu atvērt un taisīt “cet” (lasi “ciet”), tādēļ ēdot burciņu aiztaisīt vajag pirms un pēc katras apēstās karotes).

Pēdējajā vasaras svētdienas rītā meitai pagatavoju griķu putru kopā ar ābolu biezeni. Ātri, vienkārši un garšīgi. Pati nemaz nezināju, ka griķi tik labi sader kopā ar āboliem. Šobrī šī putra nokļuvusi brokastu ēdienu topa augšgalā.

Pagatavošana:

Ābolu biezenis:

Pavisam vienkārši nomizo, iztīra un sagriež ābolus palielos gabalos. Liek katlā un uz vidējas uguns, pievienojot mazliet ūdens, karsē līdz tie ir tik mīksti, ka veido biezeni. Liek burciņās un uzglabā ledusskapī.

Ja vēlies, vārot var pievienot arī cukuru, bet, manuprāt, parasti biezenis tik un tā jau sanāk salds! Garšu pamainīšanai, vārot var pievienot arī kanēļa standziņu vai arī vaniļas pāksti.

Griķu putra:

Griķu putru var pagatavot gan no griķu pārslām, gan no pašiem griķiem. Es vāru no griķiem. Lai ietu raitāk no rīta, griķus vakarā ielieku bļodiņā un pārleju ar ūdeni. Pa nakti tie ir uzbrieduši un no rīta atliek vien pāris minūtes pavārīt ar ūdeni vai pienu (der arī rīsu, mandeļu vai cits piens) un putra ir gatava. Kad putra gatava, es parasti pievienoju mazliet sviestiņa. Bet tas nav obligāti.

Kad putra gatava, ābolu biezeni var iemaisīt putrā vai darīt kā Grēta – biezenis no burkas un putra no bļodas!