Vēl mazliet un mūsu ģimene dosies brīvdienās ārpus Latvijas. Šoreiz lidosim ar lidmašīnu. Šis nebūs Grētas pirmais lidojums, bet tik un tā, mazliet tam priekšlaikus gatavojos.

Pirmo reizi Grēta lidoja 5 mēnešu vecumā. Priekš pirmās reizes bija labi, bet teikt, ka ļoti viegli - tā neteikšu. Lieta tāda, ka vietas bija ļoti maz (īpaši šaura lidmašīna likās), Grētai ne visai patika "pupoties" publiski (nekad nav paticis, bet paceļoties un nolaižoties ēšana viņu būtu nomierinājusi labāk) un viņai ļoti gribējās kustēties. Labi, ka aiz mums sēdēja mūsu draugi, kuri prata lieliski viņu izklaidēt, jo lielāko ceļojuma laiku viņa pavadīja uzstutējusies kājās. Viņa gan neraudāja un nekašķējās, tā bija mana lielākā baža (negribējās citiem ceļotājiem sabojāt lidojumu, kaut zinu cik tas muļķīgi izklausās).

Otrājā lidošanas reizē Grēta bija gandrīz gadu veca un tā pagāja lieliski, bez starpgadījumiem. Labi paēda gan atnesto ēdienu, gan manis līdzpaņemtās uzkodas, mierīgi spēlējās ar līdzpaņemtajām mantām un veiksmīgi aizmiga tētim rokās. Vienīgā problēma - šaurība. AirBaltic lidmašīnas ar to, manuprāt, izceļas. Un vēl šaurāk ir tad, ja priekšā sēdošie visu ceļojuma laiku ir maksimāli atgāzuši krēslu (kaut redz, ka aiz viņiem sēž nevis 1 cilvēks, bet pieaugušais ar bērnu). It kā jau tam cilvēka ir tiesības to krēslu nolaist pusguļus pozīcijā, bet....nu, es tā nedarītu.

Šaurības dēļ izlēmām, ka šajā lidojumā Grētai būs pašai sava atsevišķa sēdvieta. Tas izmaksāja mazliet dārgāk, bet, domāju, ka būs tā vērts. Gandrīz 2 gadus vecu bērnu noturēt klēpī nebūtu iespējams. Grētu noteikti nē. Pēc noteikumiem (lasi šeit), Grēta var vēl izmantot zīdaiņa biļeti ar 90% atlaidi, bet tas nozīmētu, ka nebūs atsevišķa sēdvieta. Tā kā pirkām atsevišķu sēdvietu, bērna biļetei ir 25% atlaide (neskaitot lidostas nodokļus).

Atsevišķa sēdvieta nozīmē arī to, ka Grētai būs savs galdiņš un tas mums lidojuma laikā ir ļoti svarīgi. Vairāk tam, lai mantas var uzlikt nekā tādēļ, lai paēstu. Kad biju jaunāka un ceļoju kopā ar ģimeni (tai skaitā 13 gadus jaunāku māsu), mamma vienmēr (vienmēr) nodrošinājās ne tikai ar dubultu apģērbu komplektu jaunākajam, bet arī ar diezgan bagātīgu mantu (grāmatu, rotaļlietu, zīmuļu utt.) klāstu. Un daļa no tām bija pārsteiguma mantas, ko māsa ieraudzīja tikai iekāpjot lidmašīnā. Lieki teikt, ka tas nodrošināja lielāku interesi, kas savukārt nozīmē ilgāku laiku miera un aizņemtību.

Arī es esmu nodrošinājusies ar grāmatām, mantām un arī gardumiem. Lidojuma sabiedrotie Grētai būs Lego Friends komplekts (jauns un neredzēts), jaunas tehniskās grāmatas un uzlīmju grāmatas.

Zinu, jā, Lego Friends nav domāts Grētas vecumam (iesaka no 5 gadu vecuma), bet Grētai tik ļoti patīk! Viņa burtiski kūst aiz laimes, ja lielā māsica (7 gadi) aizdod kādu mazu "kaudzīti" no saviem lielajiem krājumiem un sabūvētajām pilsētām. Mājās ar savu vienu mazo "5 detaļu" komplektiņu var spēlēties ilgstoši. Ceru, ka lidmašīnā tas viņu izklaidēs vēl ilgāk. It īpaši tādēļ, ka tētis mazā komplekta vietā (ko es lūdzu) ir iegādājies vidēji lielo komplektu. Tētis, vakarā pirms lidošanas, cītīgi "spēlējās" ar Lego un ir skaisti sabūvējis jau gatavas lietiņas, lai lidmašīnas salonā būtu mazāks bardaks ar mazajām detaļām.

Vēl mums lidmašīnā labi sabiedrotie būs Grētai mīļas grāmatas, konkrēti grāmatas ar pārsteigumiem (jeb kā grāmatnīcās saka tehniskās grāmatas). Par šīm grāmatām vispār var rakstīt atsevišķu rakstu, jo tās Grētai ir lielā vairumā un visas ļoti mīļas. Leļļu mājas, pasaku pilis, meža zvēru dzīve un vēl un vēl - viss apslēpts grāmatas. Protams, visas līdzi neņemsim un tas nav iespējams. Bet vienu mazāko lidmašīnā gan ņemšu, jo zinu, cik ilgstoši ar to var spēlēties. Ja vēl būs jauna lellīte no Lego komplekta - tad vispār. Jautājums, cik ilgi izturēšu es, ja būs jāsāk spēlēt lomu spēles, kas šobrīd ļoti patīk.

Lielsiki laika kavēkļi ir arī grāmatas ar magnētiņiem un/ vai uzlīmju grāmatas. Izstaigājot grāmatu veikalu, atradu tikai vienu grāmatu ar magnētiņiem. Bet tas nebija Rīgā, līdz ar to, domāju, ka galvas pilsētā tām ir plašāka izvēle. Mūsu gadījumā, 90% no šīm grāmatām ir mantotas no manas jaunākās māsas un manas krustmeitas.

Kopumā, Grētas mugursomas saturs ir šāds, ko vadoties pēc sajūtām, arī izamntosim. Varbūt visu, varbūt neko:

IMG_9272

- zīmuļi un plāna krāsojamā grāmata

- uzlīmju grāmata 

- Lego komplektiņš

- mazo un mīļo mantiņu "kaudzīte" (Grēta saka "draugi")

- jauna lasāmgrāmata 

- spilventiņš! Tādu atradām mājās un pat nezinu, kā tas pie mums nonācis. Bet Grētai stāstiju, ka tas varētu noderēt, ja viņa gribēs pagulēt. Viņai ļoti iepatikās ideja un pati ielika koferī. 

IMG_9273

Mums, protams, līdzi ceļos arī Zaķis un vēl kaudzīte ar grāmatām. Arī šīs ņemsim salonā. Nevis tapēc, ka mums gribas papildus kg somās, bet tādēļ, ka tā katra Grētai ir svarīga: bez "Lotes" un "Mumina" nenāk miedziņš vakarā, autogrāmata ir ....autogrāmata! (bez komentāriem), princešu grāmatā ir daudz, daudz uzlīmju un tā vēl nav redzēta un skaitļu grāmata ir ar magnētiem, un skaitļi viņai šobrīd aktuāli.

Mēs būsim prom mazliet ilgāk kā ierasts līdz šim, tādēļ Grētas komforts (ar miega grāmatām un mīļākajām spēlēm) man ir svarīgs. Par to kā mums ies, dosim ziņu.

Lai lidojumam labvēlīgs laiks un jauku augustu visiem!