Francijas dienvidi, konkrēti Nica, ir vieta, ko daudzus gadus dēvēju par savām mājām. Pat tad, kad mācijos ārpus šī reģiona, Nica un šis viss Francijas dienvidu gals (no Monaco līdz Cannes) bija manas mājas, jo te jutos vislabāk. Un arī tagad šeit jūtos ļoti labi un man patīk te atgriezties. Reizēm gan ir tā, ka gribas "izlaist" šo gada ceļojumu, aizbraucot uz citu valsti. Tomēr mums te patīk un atgriežamies šeit tik bieži, cik varam.

Apzinos, ka ar ceļojumu aprakstiem un ieteikumiem par šo Francijas daļu ir pilns internets un, iespējams, neko jaunu es jums nepastāstīšu. Es jau sen uz Nicu un tās apkārtni neskatos kā uz tūrisma objektu, tādēļ no manis nevar sagaidīt muzeju un pieminekļu sarakstu.

Pēdējos gados kā savu pamata dzīvošanas vietu ceļojuma laikā esam izvēlējušies mazu pilsētu netālu no Nicas - St Paul de Vence. Šeit mēs paliekam vairāku iemeslu dēļ.  Šī nav lielpilsēta un atbraucot šeit ir sajūta, ka esi laukos, jo te ir klusums, miers un svaigs gaiss. Tomēr no šejienes ir ļoti viegli nokļūt uz visām svarīgākajām pilsētām, jo St Paul de Vence ir tieši pa vidu. Uz vienu pusi ir Nice, Villefranche sur Mer, Eze, Cap d'Ail, Monaco, kā arī kalnu pilsētiņas (Sospel, Turbie, Beausoleil), bet uz otru pusi - Antibes, Juan les Pins, Cannes, Grasse, St Tropez (ja gribas stāvēt sastrēgumos). No šejienes var uzbraukt gan uz autobāni, gan turpināt ceļu pa jūras krastu (bord de mer).

Tā kā ceļojam kopā ar meitu, tad visu daram mierīgā un pat brīžiem lēnā tempā. Gandrīz katru otro dienu mēs dienas lielāko daļu pavadijām mājās laiskojoties, lai Grēta var mierīgi spēlēties, plunčāties ar ūdeņiem un mēs paši atpūsties. Šādu ritmu noteica arī tas, ka ārā šovasar bija ļoti karsts, neraksturīgi pat šim reģionam. Temperatūra virs 35 grādiem bija ikdiena un brīžiem bija pat pāri 37 grādiem. Kā pārvietošanās līdzekli izvēlējāmies auto, kas, protams, atviegloja apkārtējo pilsētu apbraukāšanu.

St Paul de Vence

Pirms pāris gadiem pilnīgi nejauši atradām mājiņu, ko izīrēt brīvdienām un tā arī to turpinām darīt. Tikai mazo mājiņu esam nomainījuši pret lielāku, jo saimniekiem īpašumā ir 2 mājiņas. Saimnieki ir ļoti jauki pensijas vecuma cilveki, kuri savas dienas pavada spēlējot golfu, tiekoties ar draugiem un rīkojot dārza ballītes. Skaisti, ka tā var. Tajā pat laikā saimniekiem ļoti patīk bērni un jauni cilvēki, un viņi vienmēr parūpēsies, lai īrnieki jūtas labi. Piemēram, Grētai vienmēr ir sarūpētas mantas baseinam. Tāpat, iebraucot, mūs sagaida svaigu augļi, ūdens un sulas ledusskapī, kā arī labs espresso un tējas izlase. Šogad mūs sagaidīja arī pašu gatavota apelsīnu marmelāde. Sākumā mēs īrējam mazu namiņu, tieši 3 soļu attālumā no baseina, ar 1 guļamistabu, 1 vannas istabu un dzīvojamo istabu apvienotu ar virtuvi, kā arī terasi. Dzīvojamajā istabā ir izvelkams dīvāns, tādēļ šajā namiņā labi jutīsies ģimene bez bērniem vai ar 1 vai 2 maziem bērniņiem.

IMG_9709Katru dienu tā laiskoties nevar, bet reizi gadā tas ir tik patīkami. Grēta baseinā vislabāk sēdēja uz trepītēm, jo viņa ūdenī iet tikai tik tālu, cik sniedzas kājas. Arī jūrā. Man kā mammai tas ir drošāk. Peldriņķus un citus pūšļus arī izmanto nelabprāt. 

Lielākā māja ir mazliet tālāk no baseina (3 soļi pa terasi līdz vārtiņiem un tad 3 soļi no vārtiņiem līdz baseinam) un ir noslēgtāka no saimnieku mājas, ar atsevišķu ieeju un auto stāvvietu. Mājā ir viena atsevišķa liela guļamistaba ar savu vannasistabu, kā arī ļoti plaša dzīvojamā istaba kopā ar pilnīgi aprīkotu virtuvi un vēl vienu vannas istabu. Lielajā istabā ir liels izvelkamais dīvāns. Šajā namiņā viegli var palikt 4 - 5 cilvēi (2 pieaugušie un 3 bērni, piemēram). Saimnieki bērniņiem piedāvā mazo gultiņu vai kvalitatīvu saliekamo gultu. Abās mājās ir veļas mašīnas, trauku mašīnas, kā arī gultas veļa, dvieļi, gludeklis, kafijas aparāts utt. *

Informācija par St Paul de Vence - www.saint-pauldevence.com

Piezīme: Ja esat šajā reģionā un lietojat automašīnu, tad iesaku izmēģināt visus ceļus, lai apbraukātu šīs pilsētas. Viena lieta ir braukt pa jūras krasu (bord de mer). Skats ir skaists, bet braukšana diezgan ilga un bieži vien ir sastrēgumi. Vēl šeit var pārvietoties pa kalnu ceļiem. No Nicas līdz Monako iet vidējais kalnu ceļš - Moyenne Corniche - pa kuru braucot paveras skaists skats uz jūru un pilsētām. Īpaši iespaidīgi ir braukt naktī. Šis ir bezmaksas ceļš un sastrēgumi ir diezgan reta lieta. Vēl ir iespēja braukt pa augstāko kalnu ceļu - Haute Corniche - pa kuru braucot var redzēt ne tikai pilsētas un jūru, bet arī kalnus. Bet ja vēlaties pārvietoties ļoti ātri, tad var izmantot maksas ceļus (bet arī pa tiem braucot skats ir iespaidīgs). Savukārt, ja automašīnas nav, tad uz visām šīm pilsētām var lieliski izbraukāt ar vilcienu un arī starppilsētu autobusiem. Vilciens ir krietni ērtāks un ātrāks.

***

Nica (Nice)

Par Nicu kā pilsētu ir divi pretēji viedokļi - patīk vai nepatīk. Man un mums visiem patīk. Bet ne tapēc, ka šī būtu ļoti skaista vai grezna pilsēta. Tieši otrāda - daļa arhitektūras ir tīrās šausmas, bet visa šī pilsēta man atgādina studentu laikus, draugus un daudzos gadus, ko šeit pavadīju. Es uz Nicu skatos ar citām acīm (ne objektīvām). Tomēr objektīvi jāsaka, ka Nica ir bērniem draudzīga pilsēta. Gan maziem bērniem, kuri ir ratu kavalieri, gan drusku lielākiem, kas iet ar savām kājiņām. It īpaši kopš ir atjaunots tramvajs un lielās ielas centrā vairs nav intensīvas satiksmes ielas. Un, protams, galvenā iela gar jūras malu - Promenade des Anglais - pastaigai ar ratiem, mazajam ar dip dap vai riteni, skrituļslidām vai tāpat iešanai un skriešanai - ideāli.

Nekādu lielo sarakstu ar apskates objektiem neveidoju, bet kopā ar bērniem Nicā var pavadīt interesantu laiku.

IMG_1748

Grēta nenogurstoši var vērot pūķus virs ūdens (parašūtus, kas piesieti pie motorlaivām un ar kuriem vizina cilvēkus). 

Apskates vērtas ir strūklakas uz gavlevanā pilsētas laukuma - Place Massena. Kad es šeit dzīvoju, tā bija intensīvākā iela ar sabiedriskā transporta joslu, 2 braukšanas joslām katrā virzienā un milzīgu apakšzemes stāvvietu. Vēlāk - milzīgs būvlaukums. Tagad - parks, kas atvēlēts gājējiem un kuram garām iet tramvaja sliedes. Automašīnu satiksme - minimāla. Parka vidū ir 2 lieli laukumi ar strūklakām, kur bērniem vasarā ir tīrā paradīze. No zemes ar laika intervāliem nāk ūdens strūklakas, slapja migliņa vai vienkārš ir milzīgas peļķes pa kurām bradāt. Un nevajag kaunēties - šis laukums ir atvēlēts bērniem un visi to izmanto. Atnāk kā uz pludmali, uzvelk peldkostīmus un aiziet ūdenī. Drošāk kā jūrā un vēsāk kā saules apspīdētā pldumalē (kad arā ir plus 35, tad tas ir svarīgi). Arī Grēta gan pagājušā gadā, gan šogad šos priekus izbaudīja. Vecāki tikmēr var baudīt ūdens priekus ar bērniem vai sēdēt uz soliņiem un atpūsties. Šī paša parka vienā stūrī ir arī bērnu laukums, kā arī "vintage" karuselis, kas bērniem sagādā nemazums prieka.

IMG_1749

Strūklakas Nicas centrā ir lieliska izklaide karstās vasaras dienās.

Osta (Le Port) un Promenade des Anglais. Staigājot pa Promenade des Anglais, aiziet līdz ostai var ļoti veikli. Ja mazajam patīk kuģi, tad šeit tos var redzēt vairumā un katru dienu regulāri ostā ienāk arī lielie kuģi no Korsikas un reizēm milzīgie kruīza kuģi. Skats no promenādes augstākā punkta (pirms ostas) ir skaists, īt īpaši vakarā. Šajā galā uz zemes ir arī liels saules pulkstenis.

Mazais vilcieniņš: ja staigājot piekūst kājas, tad var sēsties mazajā vilcieniņā, kas jūs izvadās pa Nicas vecpilsētu, Alberta Pirmā parku, uzvedīs augšā uz Nicas pils parku. Nicas pils parks ir skaļi teikts, jo, patiesībā, nekāda pils tur nav un tas ir augsts kalns ar parku, ūdenskritumu un no kura paveras burvīgs skats uz pilsētu. Tajā var uzkāpt pa kāpnēm vai uzbraukt ar vilcieniņu. Parka vienā pusē (pretī ostai) ir arī liela piemiņas vieta karā cietušajiem, kura īpaši iespaidīgi izskatās naktī.100_1059

Ja ir iespēja, noteikti kādu rītu iesaku apmeklēt tirgu, kurš ir vecpilsētas galvenajā ielā un kur var iegādāties daudz, un dažādus garšīgos vietējos produktus (sierus, žāvējumus, augļus, garšvielas utt.utjp), kā arī burvīgus ziedus. Kad tirgus ir beidzies, laukumu aizņem daudz un dažādi restorāni (no kuriem gan nevienu īsti nevēlos ieteikt, jo tie ir īsti "tūristu" restorāni).

Table Alziari: restorānu Nicā netrūkst un katram ir kāds savs vismīļākais. Tāpat kā ar aprakstiem par pilsētu, ieteikumu kur doties paēst netrūkst un atliek tikai izvēlēties. Mums vismīļākais ir šis restorāns. Table Alziari ir mazs ģimenes restorāns, kur saimnieko vīrs ar sievu un vēl daži palīgi. Ēdienkarte gadiem nemainīga tāpat kā labā kvalitāte. Attieksme un atmosfēra - ļoti laba. Šeit var nogaršot īstu nicas (nicois) ēdienu - pildītos dārzeņus, kabaču ziedus, gaļas sautējumus, sīpolu pic u.c. ēdienus. Izvēle nav liela, bet laba. Šis restorāns ir bērniem ļoti draudzīgs - maltītei no ēdienkartes ir ko izvēlēties, labam noskaņojumam atnesīs arī zīmuļus, papīru un pat lellītes, un pirms promiešanas mazie bērni tiks sabučoti kā vissvarīgākie klienti. Pilns restorāna apraksts ir manā otrajā blogā - UrbanicOrganic.

bildeTable Alziari viennozīmīgi ir jauks un bērniem draudzīgs restorāns. 

La Rotonde. "Negreco" ir viena no vissenākajām un pompozākajām viesnīcām Nicā. Arī mana pirmā darba un prakses vieta. Negreso viesnīcā ir divi restorāni un viens no tiem ir braserija "La Rotonde". Uz šo viesnīcu var nākt arī tikai ekskursijā, jo šeit ir daudz un dažādu mākslas darbu, iespaidīgas telpas un greznas mēbeles. La Rotonde ir braserija, kuru īpaši izceļ tajā esošais karuselis ar kustīgiem muzikālajiem zirgiem. Bērniem tas parasti ļoti patīk. Ekskursijas vērtas ir arī labierīcības, lai cik dīvaini arī tas neizklausītos.

hotel-negresco-nice-la-rotonde-715x400

Hotel Le Negresco, 37 Promenade des Anglais, www.hotel-negresco-nice.com

Informācija par Nicu - www.nice.fr

***

Monako (Monaco)

Starp Itāliju un Franciju esošā pilsētvalsts Monako noteikti ir apciemošanas vērta. Maza, bagāta, spilgta un pārapbūvēta ir šī valsts, un būvdarbi vēl turpinās. Bez ārkārtīgi dārgām viesnīcām, jahtām un automašīnām šeit ir arī karaļa pils un ļoti skaists Okeānijas muzejs. Visa pilsētvalsts ir kā muzejs, ko var izstaigāt. Patīk vai nepatīk, tas jau ir cits jautājums.

muzejs

Okeānijas muzejs ir Monako vecpilsētā vai kalnā, kur ir karaļa pils. Šeit var apskatīties iespaidīgus milzīgu izmēru akvārijus ar visdažādākajiem jūras iemītniekiem - sākot no haizivīm, lielajiem bruņurupučiem, dažādu izmēru zivīm un beidzot ar medūzām, astoņkājiem un čūskām. Drosmīgie var izmantot arī iespēju paglaudīt haizivi (mazu), kura peld atvērtā baseinā. Uz muzeja jumta ir arī bērnu laukums un divas kafejnīcas, ja ir vēlme papusdienot. Protams, neiztrūkstošs ir muzeja veikaliņš.

Musée Océanographique de Monaco, Avenue Saint-Martin, Monaco, www.oceano.mc

Kopā ar bērniem ir interesanti aiziet arī līdz Karaļa pilij, lai apskatītos sardzes maiņu. Skats no pils laukuma lejā uz Monako arī ir ļoti skaists un iespaidīgs. Šeit var redzēt ostu, kazino un visu pilsētu kopumā, kā arī iztēloties, kur iet F1 Monako posma trase.

Palais Princier de Monaco, www.palais.mc

Ostā esošās jahtas nenoliedzami ir skaistas un iespaidīgas. Grēta bija lielā sajūsmā. Un ja vēl uz jahtas ir ne tikai baseins, bet arī  ūdens motocikli, bet arī helikopteri... Acu prieks ir ne tikai maziem puikām un meitenēm, bet arī tētiem un mammām.

Kazino ir pilnīgi pretējā pusē kā karaļa pils, bet arī kalna galā. Pastaigājoties gar kazino acis var priecēt tie, kuriem ļoti patīk dārgas un spilgtas automašīnas. Vēl šeit ir mazs, bet jauks parks, kur karstās dienās ir ēna (un atkal - pie 30 + grādiem tas ir svarīgi). Vēl no šī kalna paveras skaisti skati uz jūru, jahtu ostas otru pusi un karaļa pili. Un nekas "tāds" jau te vairāk arī nav, bet skaisti tik un tā.

Informācija par Monako - www.visitmonaco.com *** St Jean Cap Ferrat

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKarstā dienā izstaigāt caur strūklaku ceļu ir vairāk kā patīkami. Grēta to gribēja darīt vairākas reizes. 

St Jean Cap Ferrat ir maza pilsētiņa starp Monako un Nicu (precīzāk, starp Beaulieu un Eze sur Mer). Šeit apskatīšanas vērts ir Rotšildu dinastijas īpašumā esošais dārzs -  Jardins & Villa Ephrussi de Rothschild. Lielais īpašums ir sadalīts vairākos savstarpēji savienotos dārzos - eksotiskie augi, kaktusu dārzs, rožu dārzs, provansas dārzs, skuju koki utt. Parkā ir arī vairākas lielākas un mazākas strūklakas, kā arī muzikālā strūklaka, kur tiek atskaņota klasiskā mūzika. Ir iespēja arī pasēdēt tējnīcā un apēst kādu kūku. Ļoti skaists dārzs un patīkama pastaiga. Ir daudz ēnainu vietu (kas karstumā nav mazsvarīgi).

IMG_1736

***

Juan les Pins

Juan les Pins ir maza pludmales pilsētiņa, kur visa dzīve notiek par un ap pludmali - privātas un publiskas pludmales, bāri, restorāni, saldējumu kafejnīcas, veikali un arī kazino. Uz šejieni mēs vienmēr braucam, lai dotos uz pludmali. Mēs izvēlamies privāto pludmali, bet ir liela izvēles iespēja arī publiskajām pludmalēm.

Kādreiz, dzīvojot Francijā, es regulāri devos uz pludmali un negāju uz maksas pludmalēm. Manas iecienītākās publiskās pludmales bija pilsētās Villefranche sur Mer un Cap d'Ail. Villefranche sur Mer pludmalei blakus ir liela maksas autostāvvieta un tad kad uz pludmali ej viens, tad tā ir viena no drošākajām. Vēl man ļoti patika doties uz mazu pilsētiņu pie Monako - Cap d'Ail, kur arī ir ļoti skaisti pludmale, līdz kurai nokļūt varēja minūtes 10 kāpjot lejā pa kāpnēm no klints. Maza, klusa un bez neviena tūrista. Šī bija mana mīļākā pludmale. Gan Villefranche sur Mer, gan Cap d'Ail, kā arī Juan les Pins ir ļoti bērniem draudzīgas pludmales (tiesa, Cap d'Ail ir akmeņainā pludmale) un ja ir vēlme doties uz publisko pludmali, tad es iesaku šīs.

IMG_9665Juan les Pins pludmaļu priekšrocība ir smiltis. Nicas pludmalēs ir akmeņi, kas saulē ne tikai nežēlīgi sakarst, bet bērniem ir arī krietni neinteresantāk. 

Dodamies uz privāto (maksas) pludmali tādēļ, ka tas nozīmē papildus ērtības. Privātajās pludmalēs ir pieejami gan lietussargi (ēna ir svarīga), gan guļamkrēsli vai matrači, ir dušas (ūdens jūrā ir ļoti sāļš un pēc peldes duša ir gandrīz obligāta), ir labierīcības, kā arī ir iespēja paēst pusdienas vai pasūtīt dzērienus. Protams, ja mēs dzīvotu Francijā visu gadu, tad iegādātos gan pats savus lietussargus, gan matračus, ņemtu līdzi ēdienu un dzērienus, un doties uz jebkuru publisko pludmali, bet ceļojumu laikā, it īpaši ar bērniem, šādas privātās pludmales ir labāks un ērtāks risinājums. Vairākus gadus pēc kārtas izvēlamies Estérel Plage, kur ir gan laba atmosfēra, gan patīkama apkalpošana. Šajā pludmalē laipni gaidītas ir arī ģimenes ar bērniem un to tur bija daudz un dažādos vecumos. Grētai veiksmīgi bija arī rotaļu biedri.

IMG_9673

Ja esat Juan les Pins un gulēšana pludmalē nešķiet vilinoša, tad ir iespēja piedalīties dažādās ūdens atrakcijās - šeit var iznomāt ūdens motociklus, lidot ar parašūtu vai braukt uz lielā pūšļa, ko ievelk motorlaivas, braukt ar ūdens slēpēm vai izmantot iespēju, lai pabraukātu ar kuģīti.

Ir tāds mazais dzeltenais kuģītis jeb Visiobulle. Stundu garās ekskursijas laikā ir iespēja iebraukt jūrā, apskatīt jūras krastu no otras puses, piebraukt pie netālu esošajām klintīm, kā arī apskatīt zemūdens pasauli pateicoties kuģa apakšējam stāvam, kuram ir stikla logi. Ekskursija nav gara, bet pietiekoši interesanta. Grēta gan kategoriski atteicās kāpt kuģītī. Pareizāk sakot iekāpām, bet viņa raudoši lūdza kāpt ārā. Ekskursijā devās tētis ar omammu, bet mēs tikmēr gājām uz tuvumā esošo parku.

Tuvumā eošajā parkā (tieši pretī Kazino) ir labi, jo tur var redzēt daudz vāveru, kuras skrien un lēkā pa kokiem, tāpat tur ir liels bērnu laukums, kā arī visu sezonu tur ir atrakciju parks ar 2 karuseļiem, mazajām mašīnītēm un citām atrakcijām. Un vēl tur ir ēna, kur patverties no saules un notiesāt dienišķo saldējumu. IMG_9585

Vēl no Juan les Pins atiet kuģīši uz tuvumā esošo salu Ile Sainte Marguerite, Kannām, Monako un St Tropēzu. Tuvumā esošā Margaritas sala piedāvā ne tikai iespaidīgus dabas skatus, bet arī ir iespēja apmeklēt Jūras muzeju, Karalisko cietoksni un tur esošos akvārijus.

Informācija par kuģīšiem, to attiešanas laikiem un vietām - www.riviera-lines.com

***

Antibes

Antibas ir skaitsa Francijas dienvidu pilsēta starp Nicu un Kannām. Man ļoti patīk Antibu vecpilsēta, milzīgā osta kā arī Antibās esošais tirgus. Un šīs trīs vietas arī ir apmeklēšanas vērtas.

Osta (Le Port Vauban) Antibās tiek dēvēta arī par Miljonāru ostu, jo tieši šeit tiek pietauvotas vislielākās jahtas un dažas no tām ir, manā acu izmērā, ir tikai mazliet mazākas kā Tallink kuģi. Jahtas ir tiešām iespaidīgas, ne visas ir skaistas, bet iespaidīgas gan. Un bērniem (kā arī tētiem) ekskursija pa ostu ir ineteresanta. Kautkā iegājies, ka parasti šo ostu izstaigājam vēlu vakarā, kad viss ir izgaismots un mierīgs. Tad arī uz jahtām cilvēku vairs nav.

IMG_1743

"Marineland" ūdens atrakciju un izklaides parks: Paši šogad šo parku neapmeklējām un tas bija viena iemesla dēļ - karstums. Šogad bija īpaši karsts (bija dienas, kad temperatūra pakāpās līdz +37, + 39 dažāds vietās) un pēc pieredzes zinu, ka šis parks ir klajā un daļēji asfaltētā vietā, kur jau pat pie + 25 grādiem pamatīgi uzkarst gaiss. Tādēļ pie šīs vasaras karstuma tur nedevāmies, jo zinu, ka baseinu izklaides Grētai interesantas nebūtu. Šajā parkā ir ne tikai ūdens atrakcijas, bet arī iespēja apskatīt un satikt dažādus ūdens iemītniekus (vaļi, delfīni, pingvīni utt.). Tāpat, vairākas reizes dienā šeit ir dažādi šovi ar delfīniem, vaļiem, jūras lauvām un roņiem. Šo ir vērts apmeklēt, bet paši to atsājām uz nākamo gadu.

Marineland Cote d'Azur Park - www.marineland.fr

Informācija par Juan les Pins un Antibes pilsētām - www.antibesjuanlespins.com

Grasse jeb smaržu galvaspilsēta. Diezgan skaļi teikts, bet jā, šī pilsēta ir slavena ar savu smaržu rūpnīcu un šobrīd arī muzeju. Šajā pilsētā vēl arvien darbojas pirmā Fragonard smaržu rūpnīca un šīs smaržas ir plaši zināmas ne tikai Francijā, bet arī visā pasaulē. Pati pilsēta nav liela un apskatīšanas vērta ir vecpilsēta, smaržu muzejs un parks ar skaistu skatu uz kalniem. Vēl šajā pilsētā ir ļoti skaists smaržu rūpnīcas suvenīrlietu un dāvanu veikals. Man ļoti patīk kādā stilā ir veidoti apģērbi, bērnu rotaļlietas, mājas tekstīlijas, dažādi aksesuāri, smaržas, ziepes un kosmētika. Grasse pilsētā ir vairāki veikali - viens bērniem, otrs mājas lietām un tekstīlijām un trešais pieaugušo apģērbiem un aksesuāriem. Bērnu, manuprāt, ir visjaukākais.

Fragonard veikals mazajiem - Petit Fragonard, 10 rue Ossola, Grasse - www.fragonard.com

Informācija par Grasse - www.ville-grasse.fr

IMG_9619

Ja uz Grasse brauc pa nacionālo ceļu (un nevis pa autobāni), tad jābrauc cauri mazai pilsētiņai Bar sur Loup. Šajā pilsētā ir viens apskates un apstāšanās vērts objekts - restorāns, kurš ierīkts kādreizējā meiteņu skolā. "École de Filles" šobrīd ir restorāns, kur saglabāts ļoti daudz kas no kādreizējas skolas - iekārtojums, interjera priekšmeti, dekorācijas. Pagalmā ir pat iekārtota maza mācību klase brīvā dabā. Šobrīd tas viss protams kalpo kā izkalaide apmeklētājiem. Šis ir bērniem ļoti, ļoti draudzīgs restorāns, bet tas nenozīmē, ka to apmeklē tikai ģimenes ar bērniem. Tieši otrādi. Paēst šeit lielākoties iespējams iepriekš veicot rezervāciju, bet vienmēr var mēģināt braukt uz dullo. Ēdienu izvēle šeit nav plaša, bet ēdiens ir ļoti labs. Ir arī bērnu ēdienkarte. Dienā, kad bijām mēs, bērnu ēdienkartē bija risoto ar zivi vai ar gaļu. Ļoti garšīgs bija.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Restorāns "École des Filles", 380 Av. Amiral de Grasse, 06620 Le Bar sur Loup - École des Filles

Kopumā ceļojums bija ļoti jauks un viegls. Grētiņa bija lielisks ceļotājs, kura nevienu dienu neparko nesūdzējās un visu ceļojuma laiku visu uzņēma ar lielu interesi un sajūsmu. Mēs viņu arī nepārslogojām un daudzas lietas darījām viņas ritmā. Tas atmaksājās ar priecīgu un laimīgu bērnu. Grētai līdzi bija gan rotaļlietas, gan mīļmantas, gan grāmatas. Mazu daļu no tā es ikdienā vadāju līdzi, lai viņai vienmēr būtu ar ko izklaidēties, ja kautkur paliekam uz ilgāku laiku. Tāpat, ceļojums nebija šķērslis, lai turpinātu pavasarī iesākot "bezautiņbiksīšu" dzīvi, pat ja tas nozīmēja mazā podiņa staipīšanu līdzi. Ar ēšanu arī mums problēmu nebija - brokastis gatavojām mājās, restorānos ar izvēli problēmu nav vispār. Šajās brīvdienās Grēta visbiežāk prasīja zivi, kas man likās ļoti forši.

* Ja jums ir vēlme uzzināt ko vairāk par šīs mājas īzīrēšanu brīvdienām, dodat ziņu.