Tīri tehniski Crêpes Suzette ir klasiska recepte no Francijas – plānās pankūkas pirms pasniegšanas tiek apceptas apelsīnu karamelē un apsvilinātas ar Grand Marnier alkaholu (patiesībā apelsīnu mērce tiek papildināta ar alkoholu un tai pielaista uguns). Ļoti garšīgas. Taču variācijas par tēmu ir iespējams un to es daru diezgan bieži, jo, ja pankūkas ēd mazie bērni, tad tās netiek apsvilinātas ar alkaholu . It kā jau tas alkahols iztvaiko, bet tik un tā.
Šoreiz man mājās bija sarkanie apelsīni un tādēļ tie tika izmantoti, lai pagatavotu viegli karamelizēto mērci.
Šoreiz cepot pankūkas neizmantoju govs pienu, bet gan mandeļu pienu.
Sastāvdaļas:
Milti – apm.250 g
3 olas
1 – 2 glāzes mandeļu piena ar vaniļas garšu (izmantojiet to pienu, kurš jums labāk garšo)
1 tējk. vaniļas ekstrakts
2 ēdam.k. cukura + 2 ēdamk. karamelei
4 sarkanie apelsīni (man bija mazi, mandarīna izmērā. Ja lielāki, tad pietieks ar 2)
1/2 paciņas sviesta
sāls
Plānās pankūkas pagatavo no miltiem, piena, olām un cukura. Es izmantoju arī vaniļas ekstraktu. Principā nav svarīgi pēc kādsa receptes jūs gatavojat plānās pankūkas.
Manā gadījumā mīkla jauki smaržoja pēc vaniļas. Bļodā sakuļ olas ar cukuru un mazu šķipsniņu sāls. Pievieno daļu piena. Pievieno miltus un maisi mīklu līdz tajā nav neviena mīklas kunkuļa. Ja nepieciešams, izlaid mīklu caur sietiņu. Pievieno 1 tējk. vaniļas ekstrakta un atlikušo pienu. 1/3 no sviesta liek mazā katliņā un uz ļoti lēnas uguns kausē. Sviestam nav jābūt karstam. Kausēto sviestu ielej mīklā un labi iemaisa. Ja mīkla liekas par biezu, pievieno papildus pienu. Jo šķidrāka mīkla, jo plānākas pankūkas.
Uz ietaukotas pannas cep plānās pankūkas. Kad tās gatavas, saloci tās tā, lai veidojas trijstūris. Taču tas nav obligāti.
Pagatavo karamelizēto mērci. Nomizo apelsīnus un uzmanīgi izgriež segmentus. Atlikušo sulu izspied traukā. Ja liekas, ka apelsīni nav ļoti sulīgi, tad nepieciešams papildus apelsīns sulai.
Uz pannas ber cukuru un pievieno sviestu un ļauj lai izveidojas viegla karamele. Kad karamele ir izveidojusies, pievieno apelsīnu sulu un arī apelsīnu segmentus. Šajā karameles mērcē liek iekšā pankūkas un ļauj lai tās uzsūc mērci.
Pasniedz pankūkas, uz šķīvja uzlejot arī pašu mērci. Svētku ēdiens ikdienā garantēts! Grēta sarkano apelsīnu mērci dabūja arī uz brokastu putras. Laimīga bija. Ar tik saldām lietām bieži nevar aizrauties, bet Masļeņicas nedēļas nogalē drīkst.
P.s. Ja vēlies, tad apelsīnu sulu un apelsīna miziņu var pievienot arī pašai pankūku mīklai. Tā kā cepu pankūkas ar vaniļas garšu, tad šoreiz klāt apelsīnu neliku. Bet ja liec, tad mīklai pievieno 1 apelsīna sulu un miziņu.
P.s.s. Ja vēlies, vari pagatavot arī pieaugušo versiju! Ja gribi zināt kā, dod ziņu, uzrakstīšu.
7 Komentāri
alkAhols
18.03.2015 10:19
alkAhols. tiešām tik smaga galva?
Linda
24.02.2015 01:53
Tā nu gan ir tumsonība, ka alkohols ir un paliek alkohols, jo uzvārītā vīnā vai alū (pēc 100 grādu sasniegšanas) alkohola saturs ir 0%. Šķidrumu ar alkohola saturu 0% nesauc par alkoholu. Tas vairs nav mans uzskats vai pārliecība tā ir ķīmija.
LePetitPot
24.02.2015 08:33
Vārdu salikums alohols ir un paliek alkohols tika lietots retoriski. Neapstīrdu ķīmiju un zinu faktu par 100 grādiem un 0% saturu. Bet, tomēr, nesaprotu, kādēļ es tagad attaisnojos vai kādēļ tas būtu kādam jādara vispār - lietot vai nelietot alkoholu pie ēdieniem (uzkarsētu vai neuzkarsētu) ir katra cilvēka brīva izvēle. Es to pieņemu tieši tāpat kā katra cilvēka brīvu izvēli lietot vai nelietot uzturā sāli, piparus, baltos miltus, govs pienu utt.utjp., vienalaga vai tās būtu vai nebūtu zinātniski, medicīniski vai emocionāli pamatots.
Linda
23.02.2015 01:50
Jau minēju, ka šī mērce nav spilgtākais piemērs, jo pieņemu, ka viss alkohols flambējot var arī neizgarot. Lai arī nepiekritīšu, ka alkohols ir tas, kas garšo rūgti, mani tiešām vairāk interesē viedoklis par bērnu uzturu un alkoholu, jo esmu saņēmusi nosodījumu par 2 stundas vīnā sautētu liellopa vaigu piedāvāšanu bērniem (sākumskolas skolniekiem), argumentējot, ka alkohols jau nekur nepazūd.
LePetitPot
23.02.2015 11:57
Lietot vai nelietot ēdienos, manuprāt, ir un vienmēr būs tikai pašu vecāku izvēle. Vīnā sautēta liellopu gaļa pirmklasniekam visdrīzāk neko ļaunu nenodara, bet tomēr saukt par aizspriedumainām tās mammas, kuras izvēlas to nedarīt arī nebūtu pareizi. Alkohols ir un paliek alkohols un gan jau vecākiem ir iemesls to nelietot nemaz ēdienos, kurus ēd bērni un tāpat būs vecāki, kuri to darīs. Katra paša izvēle. Tomēr sava bloga receptēs to nelietoju.
LePetitPot
22.02.2015 22:16
No manas ēdienkartes (kopš nebaroju mazo pati) nav nozudis jeb ir atgriezies (normas robežās) un ēdienos nebaidos to lietot. Grētai šobrīd ir 1,4 g un tiešām neliekas, ka ir liela nepieciešamība pievienot šajā mērcē alkoholu (jo to tomēr jūt kaut vai pēc garšas, kas ir mazliet pikanti rūgtena). Toties, to ļoti viegli var pievienot, liekot nākamo pankūku porciju pannā.
Linda
22.02.2015 21:48
No kurienes nāk aizspriedums, ka bērniem nevar gatavot ēdienus, kam pievienots alkohols, kas termiskas apstrādes (100 grādos) rezultātā izgaro? Šī recepte varbūt nav spilgtākais piemērs, bet esmu novērojusi, ka alkohols zibenīgi pazūd no jauno māmiņu ēdienkartes.